Społeczne artykuł sponsorowany
22 listopad 2019

Hello ICE w Poznaniu

fot. nadesłane
Jak tworzyć korytarz życia, w jaki sposób poruszać się po drodze, by czuć się bezpiecznie i gdzie szukać pomocy w razie wypadku? Na te pytania odpowiedzi szukali uczniowie poznańskiej Szkoły Podstawowej nr 40 im. Mieszka I podczas Dnia Bezpieczeństwa, zorganizowanego w ramach programu Hello ICE. To już trzecia odsłona niestandardowej lekcji, na której strażacy, inżynierowie i Tygrys Budi edukują dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drodze.
Najmłodsi uczniowie są najczęściej odprowadzani do szkoły przez rodziców. Ale gdy są już starsi i sami musza do niej dotrzeć lub jadą do szkoły na rowerze, czy deskorolce bardzo ważne jest, by wiedzieli jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Tak narodziła się idea programu społecznego Budimex – Hello ICE, którego celem jest zaszczepienie u najmłodszych uczniów najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Na stronie www.helloice.pl można zaznaczać niebezpieczne miejsca w pobliżu szkół. To było powodem zorganizowania Dnia Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 40 w Poznaniu, w pobliżu której znajduje się ruchliwa droga i torowisko. Ekipa na czele z tygrysem Budim od samego rana uczyła dzieci, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, zachować się przy krawędzi drogi, zwracać uwagę na sygnalizację świetlną. Nasza maskotka osobiście przeprowadzała dzieci przez pasy i opowiadała o tym, jak mają zadbać o swoje bezpieczeństwo. Ale to nie koniec atrakcji. Był też wóz strażacki oraz inżynierowie z firmy Budimex, którzy przybliżyli zasady bezpieczeństwa obowiązują w ich zawodzie. Dzieci mogły też sprawdzić swoją wiedzę w grach i zabawach. A w szpitalu dla misiów nauczyć się podstaw pierwszej pomocy.

Dla twórców projektu, obok edukacji kluczowa jest też zabawa, dzięki czemu lekcja na długo pozostanie w pamięci uczniów. To właśnie dlatego w czasie lekcji nie mogło zabraknąć czasu na wspólną zabawę z Budim. Finałem niestandardowych zajęć było wyposażenie wszystkich uczniów w karty ICE (In Case of Emergency), na których uzupełnia się dane osoby do kontaktu, aby w ten sposób w sytuacji wypadku udzielić służbom ratowniczym niezbędnych informacji na temat poszkodowanego.  Do kart dołączone były odblaski, które uczniowie przyczepią do swoich plecaków lub kurtek. Ten prosty element poprawia widoczność na drodze, co jest szczególnie istotne jesienią i zimą, kiedy dzieci wracają ze szkoły po zmroku.

Hello ICE to program społeczno-edukacyjny, skierowany do klas I-III szkół podstawowych, mający na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drogach. Program otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej. Edukacja najmłodszych nie może odbywać się jedynie w szkole, do poprawy bezpieczeństwa można się przyczynić zaznaczając niebezpieczne punkty na stronie programu Hello ICE na www.helloice.pl.


Budimex jest spółką z ponad 50-letnią tradycją oraz liderem polskiego rynku budowlanego. Zatrudnia blisko 8000 pracowników. Profil działalności Spółki obejmuje realizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotniskowej, budownictwa ogólnego oraz energetyki i przemysłu. Budimex obecny jest nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa również swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 17 tys. kontrahentów. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków i FBSerwis. Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku

kiedy
2020-05-23 20:00
miejsce
Centrum Kultury Rondo, Grodzisk...
wstęp biletowany