25 listopad 2019

Jest praca w Niemczech. Niemieckie firmy szukają pracowników w przygranicznych miastach

Na polskich portalach bardzo często ukazują się niemieckie ogłoszenia. Poszukiwani są pracownicy biurowi, asystentki dentystyczne, przedstawiciele handlowi, pracownicy fizyczni. Najczęściej wymagana jest biegła znajomość języka niemieckiego, ale bywa, że wystarczą wyższe poziomy umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim.
REKLAMA
Wirtualna Polska, analizując anonse oferujące zatrudnienie, próbuje ustalić, czy warto przyjąć stanowiska bez wyprowadzania się z kraju.

Okazuje się, że ogłaszające się na przykład w Szczecinie berlińskie firmy zakładają, że polscy pracownicy są gotowi na dwugodzinne dojazdy do swojej nowej pracy. Nieco krócej trwać będzie droga do firmy, jeśli kandydat do stanowiska mieszka bliżej granicy. Trafiają się też, jak zwraca uwagę portal, oferty z niemieckich miejscowości znacznie mniej oddalonych od Polski. Bywa, że do pracy w Niemczech jest bliżej niż do dużych miast w naszym kraju.

Atrakcyjne są bez wątpienia płace, bo najniższe stawki oferowane przez naszych zachodnich sąsiadów to 2-3 tysiące euro brutto.


Źródło: WP finanse
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku

kiedy
2020-05-23 20:00
miejsce
Centrum Kultury Rondo, Grodzisk...
wstęp biletowany