Prezydent o roli pierwszej damy

fot. INTERIA.PL / Piotr Molecki / East News
- Nie jest rolą pierwszej damy prowadzenie twardej polityki - powiedział w rozmowie z Telewizją Trwam prezydent Andrzej Duda. Wyjaśniał, że jego żona Agata Kornhauser-Duda zajmuje się "miękką polityką" - prowadzi działalność charytatywną i edukacyjną – czytamy w Interii.
REKLAMA
- Ci, którzy są nieprzychylnie nastawieni do mnie atakują moją żonę, padają słowa, że nic nie robi. Moja żona bardzo dużo pracuje, ma codziennie mnóstwo spotkań, wyjazdów - podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent mówił, że jego żona Agata Kornhauser-Duda przede wszystkim prowadzi działalność charytatywną, włącza się także w działalność edukacyjną. - To jest dla niej ważne, jej pasją jest niesienie pomocy ludziom, zajmuje jej to bardzo wiele czasu - mówił Duda.

- A że nie chce się wypowiadać na tematy, które są - jak ja to mówię - tzw. twardą polityką, bardzo dobrze, że taką decyzję podjęła. To nie jest rola pierwszejdamy, żeby twardą politykę prowadzić, od tego jest jej mąż, który został wybrany na urząd prezydenta i wziął na siebie odpowiedzialność za prowadzenie twardej polityki. Jego żona absolutnie nie musi się w to włączać. Ja nie widzę absolutnie takiej potrzeby – Interia przytacza słowa prezydenta.

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-prezydent-andrzej-duda-o-roli-pierwszej-damy,nId,4366121
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku