Zatrzymany za przemoc wobec rodziny

zdjęcie: Zatrzymany za przemoc wobec rodziny / pexels/7699534
pexels/7699534
Funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o stosowanie przemocy wobec własnej rodziny. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad najbliższymi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Pamiętaj, przemoc domowa jest przestępstwem, a ty masz prawo do godnego traktowania i szukania pomocy !!!
REKLAMA

W nocy z wtorku na środę dyżurny grodziskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie powiatu grodziskiego dochodzi do przemocy domowej. W związku z uzyskaną informacją policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec rodziny. Mężczyzna podczas zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze podczas gromadzenia materiału dowodowego ustalili, że 38-latek od kilku lat stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec najbliższych. Najczęściej będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury podczas których: popychał, wyzywał i poniżał członków rodziny.

38-latek usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad bliskimi osobami.

Prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz niezwłoczne opuszczenie zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi lokalu.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj ! Nikt z nas nie zasłużył na: bicie, ubliżanie, grożenie, znęcanie się psychiczne i fizyczne.

Często dochodzi do sytuacji, że ukrywanie przemocy prowadzi do tragedii, a policja wyzwana jest za późno. Nie stosujmy się do słów „To, co dzieje się w domu, powinno zostać w domu”.

Przemoc domowa jest przestępstwem, a ty masz prawo do godnego traktowania i szukania pomocy !!!

Reaguj ! Jeśli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, powiadom policję lub inną instytucję, żeby zapobiec tragedii.

Pamiętaj, że możesz to zrobić anonimowo !

pogoda Grodzisk Wielkopolski
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku

2024-10-13 17:00