Tymczasowy areszt dla dwóch sprawców rozboju

fot. KPP Grodzisk Wielkopolski
Dwóch nietrzeźwych mieszkańców Krakowa pod groźbą zabrania portfela i telefonu zaatakowało mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego. Jeden z pobitych mężczyzn stracił przytomność. Policjanci z Zespołu Patrolowo Interwencyjnego przy współpracy ze świadkami tego zdarzenia szybko namierzyli i zatrzymali podejrzanych. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego i zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w okolicach skrzyżowania ulicy Rakoniewickiej z Europejską w godzinach nocnych. Dwóch młodych mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego podczas spaceru zostało przywołanych do siebie przez dwóch nieznajomych mężczyzn. W pewnym momencie bez powodu i przyczyny mężczyźni zaatakowali uderzając pięściami po całym ciele. Jeden z poszkodowanych stracił przytomność, drugiemu natomiast udało się uciec i zawołać pomoc.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z grodziskiej jednostki Policji, którzy natychmiast udzielili pierwszej pomocy osobie najbardziej poszkodowanej. Mężczyzna odzyskał przytomność, a świadkowie opowiedzieli policjantom o całym zdarzeniu.

Długo nie trwało kiedy grodziscy policjanci wspólnie ze świadkami namierzyli i zatrzymali dwóch podejrzanych, których rysopisy zgadzały się i w pełni odzwierciedlały wersję podawaną przez osoby poszkodowane.

W trakcie czynności służbowych okazało się, że zatrzymani mężczyźni to 27 i 21 latkowie na co dzień miaszkający w Krakowie. Z rozmowy wynikało, że w Grodzisku Wielkopolskim znaleźli się z powodu odbycia szkolenia zawodowego w jednej z grodziskich firm. Każdy z nich w momencie zatrzymania był nietrzeźwy mając ponad jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nazajutrz po wytrzeźwieniu sprawcy zostali doprowadzeni do prokuratury. Śledczy wnioskowali do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim mając na względzie zebraną dokumentację przychylił się do wniosku i najbliższe 3 miesiące sprawcy spędzą w areszcie. Zgodnie z art. 280§1 kodeksu karnego za przestępstwo rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku