Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

fot. KPP Grodzisk Wielkopolski
Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Separowo w gminie Granowo doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Kierujący pojazdem marki Citroen Jumper, 48-letni obywatel Białorusi poniósł śmierć na miejscu. Trasa relacji Poznań – Wolsztyn przez wiele godzin była zablokowana. Około 60 osób podróżujących pociągiem skorzystało z transportu zastępczego. Grodziscy policjanci zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Nadzór nad czynnościami sprawował Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim.
REKLAMA

13 lutego br. ok. godz. 10.30 oficer dyżurny grodziskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Separowo, gmina Granowo. Z ustaleń policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że 48-letni kierowca pojazdu marki Citroen Jumper wjechał na przejazd kolejowy doprowadzając do zderzenia z pociągiem relacji Poznań – Wolsztyn. Kierujący citroenem, obywatel Białorusi poniósł śmierć na miejscu. Szynobusem w chwili zderzenia podróżowało około 60 osób. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń. Wszyscy skorzystali z transportu zastępczego do swoich miejsc docelowych.

Na miejscu zdarzenia pracowali grodziscy policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim. Zabezpieczono wszelkie możliwe ślady, przesłuchano świadków oraz sporządzono szczegółową dokumentację fotograficzną.

Postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego wypadku będą prowadzić funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Apelujemy o zachowywanie szczególnej ostrożności w takich miejscach jak przejazdy kolejowe. Osoby postępujące inaczej, narażają się co najmniej na kolizje z pociągiem, a czasem i w konsekwencji na śmierć.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku

kiedy
2020-05-23 20:00
miejsce
Centrum Kultury Rondo, Grodzisk...
wstęp biletowany