Groźna kolizja drogowa na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

fot. KPP Grodzisk Wielkopolski
Do bardzo poważnej kolizji drogowej z udziałem ciężarówki oraz szynobusu doszło w okolicach miejscowości Kąkolewo w gminie Granowo. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym umiejscowionym na delikatnym wzniesieniu, najprawdopodobniej doszło do zawieszenia się pojazdu bez możliwości kontynuowania dalszej jazdy. Kierowca widząc nadjeżdżający pociąg zdążył w porę uciec. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Uruchomiono komunikację zastępczą, a sprawca kolizji drogowej został ukarany wysokim mandatem karnym.
REKLAMA

18 listopada w godzinach rannych w miejscowości Kąkolewo w gminie Granowo na jednym z niestrzeżonych przejazdów kolejowych doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu ciężarowego z szynobusem. Jak wynika z relacji funkcjonariuszy z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego, najprawdopodobniej kierujący samochodem ciężarowym wjeżdżając na przejazd kolejowy doprowadził do zawieszenia się pojazdu bez możliwości kontynuowania dalszej jazdy.

Kierowca widząc nadjeżdżający pociąg w porę zdążył opuścić pojazd. Droga na której znalazł się kierujący ciężarówką absolutnie nie jest przeznaczona do ruchu takich pojazdów. Mężczyzna tłumaczył się, że tak został pokierowany przez nawigację.

W powyższym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Uczestnicy tej kolizji byli trzeźwi. Niemal natychmiast została uruchomiona komunikacja zastępcza, natomiast kierowca pojazdu ciężarowego został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku

kiedy
2020-05-23 20:00
miejsce
Centrum Kultury Rondo, Grodzisk...
wstęp biletowany