Bezpiecznie jednośladem

Temperatura za oknem rośnie, a wraz z nią chęć podróżowania jednośladami. Ich właściciele z utęsknieniem czekali na piękną pogodę, która pozwoli im poczuć wiatr we włosach podczas bliższych i dalszych wycieczek. Dla policjantów to czas nie tylko wzmożonych kontroli, ale przede wszystkim edukacji uczestników dróg, by zminimalizować ryzyko powstawania zdarzeń drogowych z ich udziałem.
REKLAMA

Wiosna jest piękną porą roku, a do tego po długiej zimie na pewno bardzo wyczekiwaną. Na naszych drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Ta pora roku wyzwala u wielu kierowców dodatkową dawkę energii. Niestety, wielu z nich szuka jej ujścia w rozwijanej na drodze prędkości.

Policjanci podczas kontroli drogowych apelują o rozwagę i rozsądek na drodze, bowiem jak wskazują statystki, choć zdarzeń takich nie jest zbyt wiele, to niosą one niemal zawsze poważne skutki. Mundurowi przypominają o korzystaniu z kasków, elementów odblaskowych, które sprawiają, że kierowcy jednośladów są bardziej widoczni na drodze. Ponadto promują bezpieczne zachowania, kulturę jazdy oraz empatię dla innych uczestników dróg. Kierowcom samochodów zaś przypominają, że rowerzysta, motorowerzysta czy motocyklista to pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego.

Wszystkim miłośnikom jednośladów przypominamy, że życie mamy tylko jedno. Czerpiąc radość z jazdy, nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku