Areszt za rozbój na bezdomnych

fot. KPP Grodzisk Wielkopolski
Grodziscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na osobach bezdomnych. Pod osłoną nocy mężczyźni weszli do pustostanu, pobili, a następnie okradli przebywające tam osoby. Pokrzywdzeni doznali wiele potłuczeń ciała. Choć mieli niewiele, stracili wszystko. Sprawcy zabrali im telefony komórkowe i niewielkie kwoty pieniężne. Intensywne działania grodziskich funkcjonariuszy pozwoliły na szybkie wytypowanie i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa. Wobec dwóch najbardziej agresywnych mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
wielkopolskie
229
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W niedzielę, 16 lutego ok. godz. 22:00 dyżurny grodziskiej komendy został powiadomiony o rozboju na osobach bezdomnych przebywających na terenie jednego z pustostanów w Grodzisku Wielkopolskim. Jak wstępnie ustalili policjanci i prokuratorzy pokrzywdzeni najpierw zostali pobici, a następnie sprawcy zabrali im telefony komórkowe niewielkiej wartości oraz kilkaset złotych. Pokrzywdzeni zostali objęci pomocą lekarską.

Policjanci następnego dnia w godzinach rannych wytypowali i zatrzymali 4 mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego w wieku 38, 37, 32 i 27 lat. Wszelkie niezbędne czynności przeprowadzone przez policjantów potwierdziły udział tych mężczyzn w przestępstwie. Okazało się, że cała czwórka mężczyzn jest bardzo dobrze znana grodziskim policjantom z uwagi na swoje liczne wcześniejsze przewinienia. Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przedstawił im zarzut rozboju. Sąd na wniosek prokuratury wobec dwóch podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, a w stosunku do dwóch kolejnych sprawców orzekł dozór policyjny oraz bezwzględny zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Fotografia jednego z zatrzymanych

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
229
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku

kiedy
2020-10-03 18:00
miejsce
Centrum Kultury Rondo, Grodzisk...
wstęp biletowany