22-latek zatrzymany za narkotyki

fot. KPP Grodzisk Wielkopolski
Policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z policjantami z rakoniewickiego komisariatu zatrzymali 22-letniego mieszkańca Rakoniewic posiadającego przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze w trakcie kontroli osobistej ujawnili ponad 32 gramy amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

12 stycznia 2020r. kilka minut po godzinie 22:00 policjanci z wydziału kryminalnego grodziskiej jednostki Policji wspólnie z policjantami z rakoniewickiego komisariatu w rejonie Osiedla Parkowego w Rakoniewicach skontrolowali zaparkowany tam samochód. Wewnątrz pojazdu znajdowało się dwóch mężczyzn. Siedzący w samochodzie na widok policjantów zaczęli zachowywać się bardzo nerwowo. W trakcie kontroli osobistej u 22-letniego pasażera funkcjonariusze ujawnili pudełko po papierosach, a w nim woreczki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badanie stosownym narkotesterem dowiodło, że ów biała substancja to nic innego jak środek narkotyczny w postaci amfetaminy.

22-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po dokładniejszym sprawdzeniu tych substancji okazało się, że łącznie zabezpieczono ponad 32 gramy silnego narkotyku. To również około 50 „działek”, które nie trafią na „czarny rynek”.

Śledczy przedstawili młodemu mieszkańcowi Rakoniewic zarzut posiadania środków odurzających. Sprawa jednak się na tym nie kończy i jest w dalszym ciągu rozwojowa. Policjanci ustalają również, gdzie i od kogo kupił narkotyki. Za to przestępstwo może grozić mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku