29 listopad 2019

Roundup to zmora. Niebezpieczny środek stosowany jest powszechnie w polskim rolnictwie

Jest tani i skuteczny. Ale też bardzo toksyczny i rakotwórczy. Polscy rolnicy nie mają skrupułów lub świadomości konsekwencji nadużywania preparatu chwastobójczego o nazwie Randoup. Zawiera on glifosat, negatywnie wpływający na ludzkie zdrowi i na środowisko.
REKLAMA
Jak ustalił portal WP.PL, rolnicy nie widzą nic złego w stosowaniu preparatu. Grzegorz Wysocki, Przewodniczący Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Rolnictwa potwierdził w rozmowie z portalem, że Roundup cieszy się dużą popularnością wśród rolników z uwagi na niski koszt i skuteczne działanie, a ostrzeżenia przed jego toksycznością są powszechnie zbywane. Nikt nie zwraca uwagi na to, że zawarte w nim środki chemiczne kumulują się w organizmie i grożą zdrowiu.

Nie wiemy, kiedy i jak się narażamy na niebezpieczeństwo spożywania szkodliwej żywności - czy wówczas, gdy kupujemy produkty z rodzimych pól, czy wówczas gdy sięgamy po egzotyczne warzywa i owoce.

W polskim rolnictwie niestety bardzo często nie dba się o zachowanie odpowiedniej odległości od domów mieszkalnych i wód, ochronę pszczół czy szczególną troskę o pola z uprawami bio.

Największym problemem, jak zauważa WP.PL, jest brak kontroli towarów przeznaczonych do obrotu krajowego.


Źródło: WP abc zdrowie
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku

kiedy
2020-05-23 20:00
miejsce
Centrum Kultury Rondo, Grodzisk...
wstęp biletowany