20 listopad 2019

Słuchajmy młodych blogerów. Gwiazda TikToka:

Internet pozwala zostać gwiazdą w bardzo młodym wieku. Sieciowe kariery mają różne wymiary, budzą kontrowersje i konfliktują młode pokolenie ze starym. Tymczasem ważne jest, by dorośli starali się nadążać za wyborami swoich dzieci i umieć im tłumaczyć, co w sieci jest dobre, a co złe.
REKLAMA
Czym żyje młodzież - postanowił dowiedzieć się portal WP gwiazdy. Jak to zrobić najprościej? Umówić się na wywiad z nastoletnią gwiazdą o największych zasięgach.

Wybór padł na 15-letnią influenserkę Martynę "Pysię” Zbirańską, uznawaną za absolutny internetowy fenomen i królową polskiego Tiktoka. Kochają ją nie tylko rówieśnicy. Rodzice nastolatków proszą ją o wskazówki wychowawcze.

Martyna zdradziła portalowi, że za swoje działania i współpracę ze znaczącymi markami zarabia czasem w dwie godziny 10 tysięcy złotych.

Influenserka pracuje z aplikacją TikTok od 3 lat. Nie czuje się sławna, ale wie, że jest rozpoznawalna. To stało się przypadkowo, pierwsze chwile popularności Martyna przyjęła z przerażeniem i czuła się zagubiona. Wsparła ją wówczas rodzina i przyjaciele. 15-latka w przyszłości widzi siebie w roli managerki gwiazd, uważa, że może być też prezenterką lub gospodynią programów tv.

Teraz korzysta ze swoich pięciu minut, podróżuje po całej Polsce, prowadzi spotkania z fanami, entuzjastycznie witają ją rówieśnicy, ich rodzice i dziadkowie.

Rodzice Martyny dbają o to, by prywatność ich córki nie została naruszona, mają pieczę nad jej karierą.

Co do finansów, to - jak opowiada młoda bizneswoman portalowi WP - dochodami dzieli się po równo z mamą. Influenserka ze swoją częścią robi to, co uzna za stosowne, na ogół są to zakupy ubrań, elektroniki, ale też ostatnio sfinansowała remontu pokoju i wyjazd na zagraniczne wakacje.

Dziewczynka zdradza, że w poprzedniej szkole dokuczali jej koledzy i nauczyciele, teraz, po zmianie placówki, relacje są bardzo dobre. W przyszłości planuje studia zaoczne na kierunku PR i reklama, aby zgłębiać wiedzę o mediach.


Źródło: WP gwiazdy
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku

kiedy
2020-05-23 20:00
miejsce
Centrum Kultury Rondo, Grodzisk...
wstęp biletowany