24 marzec 2020

Interia: Firmy przekazują auta na potrzeby walki z epidemią

PKO Leasing i Masterlease przekażą 100 aut osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego i 20 aut dla szpitali zakaźnych. Wsparcie oferuje także PZU, które przekaże 200 samochodów służbom medycznym, które zajmują się chorymi podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.
REKLAMA
Auta, które trafią do GIS-u za sprawą PKO Leasing to samochody poleasingowe, które mają od 2 do 4 lat. Będą wykorzystywane przez służby medyczne, laboratoria i pracowników inspektoratu w ich codziennej pracy. 20 aut zostanie przekazanych do dyspozycji szpitali jednoimiennych, utworzonych w związku z epidemią koronawirusa. Samochody dla służb medycznych przekazuje również PZU. To 200 aut, które umożliwią m.in. szybki i sprawny transport do przewożenia próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie.

- To wyjątkowa sytuacja, w której możemy pokazać, że na PZU - jak głosi nasze hasło - można polegać. Błyskawicznie włączyliśmy się do pomocy. Przekazaliśmy już pierwsze auta i sfinansujemy ich użytkownie - informuje prezes PZU Życie Aleksandra Agatowska.

Firmy wprowadziły także inne działania pomocowe. PKO Bank Polski przekazał 5 mln zł dla dziewięciu szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych. Kolejne 3 mln zł bank przekazał na zakup 7,5 tys. testów na koronawirusa, które laboratorium Warsaw Genomics wykona na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. 2,2 mln zł wygospodarowano z kolei na zakup 80 tys. maseczek, które trafiły do Agencji Rezerw Materiałowych.

PZU przeznaczył ponad 6 mln zł na zakup sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej i materiałów sanitarnych dla szpitali. Dodatkowe fundusze, w wysokości kilkuset tysięcy złotych, zostały przeznaczone na zakup kombinezonów, maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych dla funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej.


Inne inicjatywy dotyczą klientów indywidualnych

Klienci PKO Leasing mogą wypełnić wniosek o zmianę harmonogramu spłat pod warunkiem, że dotychczas terminowo regulowali zobowiązania wobec spółki. Dzięki wypełnieniu wniosku zyskają możliwość odroczenia nawet na 6 miesięcy spłaty raty kapitałowej zawartej w standardowej umowie leasingu lub pożyczki. Z tego tytułu nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty, a wysokość marży nie zostanie podniesiona. Wnioski o zmianę harmonogramu można składać online.

PZU zdecydowało się na wsparcie dla małych i średnich firm, od których ubezpieczyciel wypożycza auta, a których obroty w trudnym okresie związanym z ogłoszeniem stanu epidemii spadły o kilkadziesiąt procent. - Nie zapominamy o nich. Staramy się być solidarni z naszymi partnerami biznesowymi, z którymi na co dzień współpracujemy. Chcemy pomóc im w utrzymaniu dochodów - mówi prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła.


Źródło:
Interia.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku